Strona główna • Letnie Grand Prix

LGP w Rasnovie: Zwycięstwo Pawła Wąska!

Paweł Wąsek po raz pierwszy w karierze zwyciężył w zawodach Letniego Grand Prix! Reprezentant Polski triumfował w sobotnim konkursie w Rasnovie (HS97) po skokach na odległość 95 m oraz 92 m. Drugie miejsce zajął Austriak Ulrich Wohlgenannt, a trzecie Amerykanin Kevin Bickner. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.

Na półmetku sobotnich zmagań w Rasnovie prowadził Kevin Bickner. Amerykanin poszybował na odległość 97,5 metra i wyprzedzał o 1,4 punktu Pawła Wąska (95 m). Trzecie miejsce zajmował Ulrich Wohlgenannt (96,5 m) przed Marco Woergoetterem (97 m), Keiichim Sato (95 m) i Renem Nikaido (97,5 m).

Siódme miejsce po pierwszej serii okupował Simon Steinberger (98 m), ósmy był Andrew Urlaub (94 m), a dziewiąty - drugi z Polaków, Kacper Juroszek (93,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Isak Andreas Langmo (94,5 m).

Awans do finału wywalczyli również dwudziesty Jakub Wolny (89,5 m) i dwudziesty pierwszy Maciej Kot (91 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 23. i 22. belki startowej.

Runda finałowa należała do Pawła Wąska. Reprezentant Polski wylądował na 92 metrze i tym samym odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Letniego Grand Prix. 25-latek wyprzedził o 2,3 punktu Austriaka Ulricha Wohlgenannta (93 m). Lidera na półmetku, Amerykanin Kevin Bickner (91,5 m) ostatecznie był trzeci, przed Renem Nikaido (95,5 m), Felixem Trunzem (93,5 m) i Marco Woergoetterem (92 m).

Siódme miejsce ostatecznie zajął Keiichi Sato (93,5 m), ósmy był Andrew Urlaub (94,5 m), dziewiąty Simon Steinberger (92,5 m), natomiast dziesiąty Alex Insam (94 m).

Kacper Juroszek nie utrzymał miejsca w czołowej dziesiątce. Skok na odległość 91,5 metra oznaczał dla Polaka czternastą pozycję, tuż przed Jakubem Wolnym (95 m). Dziewiętnasty był Maciej Kot (92,5 m).

Serię finałową przeprowadzono z 23. platformy.

Paweł Wąsek po raz drugi w karierze stanął na podium zawodów indywidualnych Letniego Grand Prix. Poprzednim razem Polak dokonał tej sztuki w... Rasnovie. W 2022 roku ukończył rywalizację na drugim miejscu.

Sobotni triumf Pawła Wąska w Rasnovie to 51. polskie zwycięstwo w zawodach indywidualnych Letniego Grand Prix. Łącznie Biało-Czerwoni 119-krotnie stawali na konkursowym podium tego najważniejszego cyklu zmagań na igelicie.

Prowadzenie w Letnim Grand Prix objął Alex Insam (213 pkt.), który wyprzedził, nieobecnych w Rasnovie, Mariusa Lindvika i Stefana Krafta (po 200 pkt.). Dzięki wygranej, Paweł Wąsek (163 pkt.) awansował na czwartą pozycję.

W Letnim Pucharze Narodów prowadzą Austriacy (664 pkt.) przed Norwegami (628 pkt.) i Polakami (553 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Rasnovie. Początek zawodów zaplanowano na 15:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.