Strona główna • Puchar Kontynentalny

LPK w Stams: Zwycięstwo Aignera, trzech Polaków z punktami

Clemens Aigner umocnił się na czele klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2024, wygrywając sobotnie zawody na Brunnentalschanzen (HS115) w Stams. W Tyrolu po punkty drugoligowych zmagań sięgnęło trzech reprezentantów Polski, z grona siedmiu startujących.

Dla 31-letniego reprezentanta Austrii jest to trzecia wiktoria tego lata na poziomie Letniego Pucharu Kontynentalnego. W pierwszej serii Clemens Aigner doleciał do 113. metra, co dawało mu drugie miejsce z czteropunktową startą do lidera, którym był Valentin Foubert (113,5 metra). W finale Austriak i Francuz zamienili się pozycjami. Aigner wylądował na 105. metrze, a Foubert uzyskał 99,5 metra. Ostateczna różnica między tą dwójką wyniosła prawie osiem punktów na korzyść przedstawiciela gospodarzy. Skład podium uzupełnił Luca Roth z Niemiec (108,5 oraz 103 metry).

Czwarte miejsce w sobotnie popołudnie wywalczył Norweg Fredrik Villumstad (110 i 104 metry), piąte miejsce przypadło Markusowi Muellerowi z Austrii (109 i 100 metrów), a szósty był kolejny z Austriaków – Jonas Schuster (108,5 oraz 99 metrów).

Awans do czołowej „30” wywalczyło trzech Biało-Czerwonych. Najlepiej spisał się Andrzej Stękała (106,5 oraz 91,5 metra), który zajął 15. miejsce. Tymoteusz Amilkiewicz (102 oraz 94,5 metra) uplasował się na 22. pozycji, natomiast Adam Niżnik (103,5 oraz 93,5 metra) był 24.

Tomasz Pilch, Klemens Joniak, Jan Habdas i Szymon Byrski odpadli po pierwszej rundzie ocenianej.

Clemens Aigner tego lata zgromadził już 372 punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2024. Drugi Luca Roth traci do niego już 112 punktów. Niedzielne zawody w Stams rozpoczną się o godzinie 13:00. Start serii próbnej w samo południe. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:

Zobacz wyniki I serii konkursu >>>

Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>

Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego 2024 >>>